امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 8984 , ,
+
-

مقاومت موسس تلگرام در برابر رشوه های امریکا

زمان انتشار : شنبه, 24 ژوئن , 2017 , بخش : مقاله

موسس تلگرام گفت: آژانس های استخباراتی امریکا به ما پیشنهاد رشوه کرده اند…
پاول دوورف، موسس روسی نرم افزار پیام رسان تلگرام مدعی شد آژانس های استخباراتی امریکا تلاش کرده اند وی و شرکت اش را برای ایجاد دسترسی های غیرقانونی در پلتفورم این نرم افزار متقاعد کنند.
وی در تویتر خود نوشت، آژانس های استخباراتی امریکا هنگامی که توسعه دهنده گان وی در سال گذشته سفری یک هفته ای به امریکا داشتند، دو بار تلاش کرده اند به آنها رشوه دهند. وی همچنین گفت، اف بی آی شخص وی را تحت فشار قرار داده است.
دوورف در حساب تویتری خود نوشت: در جریان سفر یک هفته ای تیم ما به امریکا در سال گذشته، ما شاهد دو تلاش برای رشوه دهی به توسعه دهنده گانمان از سوی نهادهای امریکایی بودیم. همچنین اف بی آی بر من فشار آورده است.
وی در تویتی دیگر نوشته: این فکری خام است که کسی فکر کند می تواند اداره امور یک نرم افزار رمزگذاری شده مستقل و امن را که در امریکا مستقر است در دست بگیرد.
پیام رسان تلگرام ادعا می کند بیش از 100 ملیون کاربر در سراسر جهان دارد. این شرکت همچنین ادعا می کند سامانه سکرت چت تلگرام از شیوه رمزگذاری ای استفاده می کند که موجب می شود هیچ کسی جز فرستنده و گیرنده نتوانند این پیام ها را بازخوانی کنند.
موسس تلگرام همچنین مدعی شده که نرم افزار سیگنال، بزرگترین رقیب تلگرام، توسط دولت امریکا تامین مالی شده است. این اولین باری نیست که وی چنین ادعاهایی را مطرح می کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید