امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 9028 , ,
+
-

همکاری های منطقوی؛ راه برون رفت از مشکلات پاکستان

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 ژوئن , 2017 , بخش : مقاله

نماینده ارشد مشرانو جرگه پاکستان گفت در صورتی که دولت و اردوی این کشور به دنبال همکاری های منطقوی با هدف تقویت امنیت داخلی پاکستان هستند، این همکاری در اولویت نخست باید با کشور های همسایه از جمله افغانستان انجام شود.
کامل علی آغا امروز چهارشنبه با اشاره به حملات تروریستی روزهای اخیر در کویته، پاراچنار و کراچی در شمال غرب و جنوب این کشور که حدود 120 کشته برجای گذاشت، گفت: قبل از وقوع این حوادث مرگبار تروریستی، در پارلمان از دولت پاکستان خواسته بودیم تا برای تامین امنیت مناطق حساس دست به اقدامات لازم بزند.
وی با بیان اینکه مردم پاکستان سال ها است قربانی حملات تروریستی در مناطق مختلف این کشور می شوند، گفت: وظیفه دولت و اردوی کلی، در رتبه اول، تامین امنیت برای باشنده گان این کشور است.
این نماینده مشرانوجرگه پاکستان گفت: پاکستان اگر به دنبال همکاری های منطقوی با هدف کمک به امنیت داخلی این کشور و تقویت امنیت منطقوی است، این همکاری باید با کشورهای همسایه از جمله افغانستان، چین و ایران شکل بگیرد. البته این همکاری ها بین پاکستان و کشورهای همسایه وجود دارد اما نیازمند تقویت است و پاکستان بهتر بیش از آنچه به ایتلاف های منطقوی فکر می کند، به فکر همکاری با همسایگان باشد.
وی ضمن انتقاد از پیوستن پاکستان به ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی گفت: آنچه که در ایتلاف نظامی عربستان دیده می شود، سراسر فرقه گرایی است و چنین ایتلافی نمی تواند به حل مسایل داخلی
پاکستان و منطقه کمک کند بلکه موجب تقویت ریشه های های فرقه گرایی و برافروخته تر شدن آتش جنگ و درگیری های منطقوی خواهد شد.
طی روز های گذشته شهرهای مختلف پاکستان از جمله اسلام آباد، صحنه تظاهرات مردم در اعتراض به حملات تروریستی در این کشور بود. مردم در این تظاهرات و تجمع ها از دولت و اردوی ملی کشورشان خواستند تا رسیده‌گی به امنیت داخلی پاکستان را پیش از هر موضوع خارجی و منطقوی دیگر، در الویت قرار دهند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید