امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 9046 , ,
+
-

پاکستان، امریکا را به بازی گرفته است!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 29 ژوئن , 2017 , بخش : مقاله

نماینده ارشد جمهوریخواه کانگرس امریکا گفت: تمام سرنخ‌های حمایت از تروریزم در منطقه به پاکستان منتهی می‌شود.
تد پو گفت: پاکستان از امریکا کمک‌های مالی گسترده برای مبارزه با تروریزم دریافت می‌کند اما در واقعیت امریکا را به بازی گرفته است زیرا اردوی این کشور در نقاط مختلف جهان با گروه‌های تروریستی همکاری می‌کند.
قانونگذار امریکایی تاکید کرد که تمام سرنخ‌های حمایت از تروریزم در منطقه به پاکستان منتهی می‌شود زیرا تمام گروه‌های تروریستی از جمله فرقه طیبه، شبکه حقانی و گروه طالبان که امنیت این منطقه را تهدید می‌کنند در پاکستان ساکن هستند و تحت حمایت‌های مالی، استخباراتی و تسلیحاتی سازمان‌های امنیتی و استخباراتی پاکستان قرار دارند.
وی راپور‌ها و ارزیابی‌های امنیتی سازمان‌های استخباراتی امریکا درباره تروریزم در افغانستان را نادرست خواند و گفت که علاوه بر گروه القاعده، شبکه حقانی نیز یک گروه تروریستی است زیرا در مرگ بسیاری از امریکایی‌ها در افغانستان نقش دارد.
تد پو در مورد عملیات‌های اردوی پاکستان در وزیرستان تصریح کرد: اردوی پاکستان در مناطق قبایلی این کشور تنها گروه‌های تروریستی را هدف قرار می‌دهد که مخالف حکومت پاکستان هستند اما گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح حکومت افغانستان اجازه دارند تا از خاک این کشور عملیات کنند.
وی در ادامه حکومت پاکستان را به دروغ پردازی محکوم کرد و اظهارداشت که پاکستان در مقابل کمک‌های امریکا تنها به آنها دروغ تحویل می‌دهد.
نماینده جمهوریخواه از رییس کانگرس امریکا خواست تا تمام کمک‌های مالی کشورش به پاکستان متوقف شود و من‌حیث حامی تروریزم از لست کشورهای متحد امریکا نیز حذف شود.
وی مدعی شد که شواهد کافی وجود دارد که نشان می‌دهد پاکستان علاوه بر حمایت از تروریزم، تکنالوژی هسته‌ای را به کوریای شمالی، لیبیا و سایر کشورها نیز فروخته و با آنها برای ساخت تسلیحات هسته‌ای همکاری کرده است.
از سوی دیگر، مقامات کشورمان نیز همواره پاکستان را به حمایت از تروریزم متهم می‌کنند اما این کشور اتهامات علیه خود را همواره رد کرده است.
پیش از این، وزیر دفاع امریکا تاکید کرده بود که در رویکرد جدید این کشور و استراتیژی نظامی برای شکست بن‌بست امنیتی در افغانستان به نقش پاکستان نیز توجه خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید