امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9199 , ,
+
-

اعتبار جهانی جرمنی زیر سوال رفت!

زمان انتشار : دوشنبه, 10 جولای , 2017 , بخش : مقاله

وزیر امور خارجه جرمنی درباره به خطر افتادن اعتبار جهانی جرمنی در سایه ناآرامی‌های بی سابقه هشدار داد.
به نقل از رسانه های جرمنی، شورش ها و ناآرامی ها در هامبورگ چند ساعت بعد از پایان نشست جی 20 و تا نیمه های شب گذشته همچنان ادامه داشت.
جرمنی امسال بالاخره توانست به هر زحمتی که بود ریاست نشست جی 20 را سازماندهی کند، اما نگاهی به خرابی ها و ویرانی های هامبورگ نشان می دهد که چالشی جدید در آستانه انتخابات در انتظار سردمداران و مقامات جرمنی است.
درگیری های بین پولیس و معترضان شب گذشته نیز ادامه داشت. بر اساس اطلاعات پولیس از شروع نشست جی 20 144 نفر در جریان درگیری ها و آشوب های هامبورگ دستگیر شده و 144 نفر دیگر بازداشت شدند. آشوب گران شب گذشته نیز به ویرانی ها و خرابکاری های خود در هامبورگ ادامه دادند و پولیس به شدت با آن ها مقابله کرد. 43 دستگیری و 96 بازداشتی هم راپور شده ست.
وزیر امور داخله جرمنی در گفتگویی با نشریه بیلد جرمنی از پولیس جرمنی در برابر انتقاداتی که در نحوه برخورد با ناآرامی ها به آن وارد شده است حمایت کرده و با توجه به سطح بالای خشونت ها جلوگیری از همه خسارت ها و آسیب ها را ممکن ندانست.
حالا بعد از آشوب ها و درگیری های سه روزه در حاشیه نشست جی 20 که در آن بیش از 200 نیروی پولیس مجروح شدند و ویرانی های زیادی به بار آمد حالا بحث های سیاست داخلی در جرمنی شروع شده است.
زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه جرمنی بعد از آشوب ها در حاشیه نشیت جی 20 درباره اعتبار جرمنی در دنیا ابراز نگرانی کرده و گفت: تصویر جرمنی در افکار عمومی بین المللی از طریق وقایع هامبورگ به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. وی از دیگر کشورهای اروپایی خواست که در پیدا کردن جنایتکاران و مجرمان و مسببان این آشوب ها به جرمنی کمک کنند.
آشوب ها در شهر هامبورگ همچنین شب گذشته اختلالاتی را در حرکت قطارها به وجود آورد.
در چنین اوضاعی رییس اتحادیه پولیس جرمنی پیشنهاد استعفای شاروال شهر هامبورگ را داده و انتقاد شدیدی به تدابیر و اقدامات وی در مقابله با خشونت ها وارد کرد.
انگیلا مرکل و شاروال شهرهامبورگ که به نوشته رسانه های جرمنی هر دو بر میزبانی نشست جی 20 در هامبورگ اصرار داشتند بر لزوم مقابله سرسختانه با مجرمان و آشوبگران تاکید کرده و خواستار پرداخت غرامت به آسیب دیده گان این ناآرامی ها شدند.
مرکل و شولتز بعد از پایان نشست جی 20 مشترکا نیروهای امداد و نجات را ملاقلات کرده و از آن ها برای عملیات هایشان در طول برگزاری این نشست تشکری کردند.
وزیر اقتصاد جرمنی هم آشوب ها و ناآرامی ها در هامبورگ را کیفیت جدیدی از خشونت ارزیابی کرده و گفت: اینکه انسان ها را به صورت هدفمند در معرض خطر قرار دهیم، سنگ پرتاب کنیم، موترها را بسوزانیم و یا مارکیت ها را غارت کنیم با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست.
فرانک والتراشتاین مایر، رییس جمهور جرمنی قرار است امروز به هامبورگ سفر کرده و از نزدیک در جریان تحولات این شهر قرار گیرد.
به نوشته نشریه فوکوس در هر حال نشست جی 20 در هامبورگ با همه آماده سازی ها و اقدامات امنیتی احتمالا بیش از 100 ملیون یورو هزینه به بار آورده است. بیش از 200 نیروی پولیس مجروح و دوكان های زیادی ویران شدند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید