امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9279 , ,
+
-

هشدار اچکزی به پاکستان؛ دخالت بس است!

زمان انتشار : یکشنبه, 16 جولای , 2017 , بخش : مقاله

رهبر حزب عوامی ملی پختونخوا در جمع هواداران خود در شهر کویته هشدار داد که در صورت تدام مداخله در افغانستان، بحران گریبانگیر پاکستان خواهد شد.
محمودخان اچکزی اعلام کرد که اگر دولت پاکستان به مداخلات خود در افغانستان پایان دهد و به استقلال کشور احترام بگذارد مسئولیت آشتی بین دو کشور را به عهده خواهد گرفت.
این سیاستمدار پاکستانی تصریح کرد که اگر دولت اسلام‌آباد برای برقراری امنیت در افغانستان و منطقه تلاش نکند، پروژه کلان کریدور اقتصادی چین در پاکستان نیز با شکست مواجه خواهد شد.
وی تاکید کرد که برای برقراری صلح در منطقه، افغانستان و اتحاد بین اقوام در پاکستان باید دموکراسی در کشور ادامه یابد.
این نماینده پارلمان پاکستان معتقد است که کشورش هنوز هم می‌تواند به یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای منطقه تبدیل شود اما تنها در صورتی که امنیت تامین شود زیرا در غیر این صورت پاکستان نه تنها پرو‌ژه کریدور اقتصادی با چین را از دست خواهد داد بلکه با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.
محمود خان اچکزی تصریح کرد: به هر صورت پاکستان باید با افغانستان وارد صلح شود در غیر این صورت کوچکترین اشتباه ما را با بحرانی مواجه خواهد کرد که توان مدیریت آن را نخواهیم داشت زیرا ما به هیچ عنوان جنگ در این منطقه را نمی‌توانیم تحمل کنیم.
وی تاکید کرد که آشتی دادن افغانستان و پاکستان بسیار آسان است اما باید مانع آنهایی شد که افکار شوم دارند باید ضمانت استقلال افغانستان را به عبدالله، اشرف غنی و حامدکرزی داد.
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که پاکستان درباره رویکرد خود در قبال افغانستان نه تنها مورد انتقاد جامعه جهانی قرار گرفته بلکه سیاستمداران این کشور نیز انتقادهایی دارند زیرا امنیت دو کشور را به یکدیگر وابسته می‌دانند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید