امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9309 , ,
+
-

غنی به سمت نور، خیز برداشت!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 18 جولای , 2017 , بخش : مقاله

رییس جمهور به اظهارات تند والی بلخ واکنش نشان داد و گفت: منتقدان بخشی از نظام کنونی این کشورند که در دستاوردها و مشکلات نیز سهیم هستند.
عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی و والی بلخ روز یکشنبه در مراسمی در شهر مزار شریف از عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی با صراحت انتقاد کرد و اشرف غنی را به استبداد اداری متهم کرد.
والی بلخ اظهار داشت: ایتلاف شورای عالی نجات افغانستان برای مشکلات جاری و اصلاحات در حکومت وحدت ملی پلان‌هایی دارند.
با این حال، اشرف غنی تاکید کرده که اگر پلان‌هایی وجود دارند بنابراین برای بهبود وضعیت و اصلاحات در افغانستان ارایه شوند.
شاه‌حسین مرتضوی مسئول دفتر سخنگوی ریاست جمهوری گفت: تصمیم‌گیری‌ها فردی نیست و استبدادی در حکومت وجود ندارد، افرادی که این موضوع را مطرح می‌کنند نیز جزئی از آن هستند و در مشکلات و دستاوردهای حکومت نیز شریک هستند.
وی در ادامه تاکید کرد که تصمیم‌های دولت در سطح رهبری و همراه با مشاوره صورت گرفته و ارکان حکومتی نیز در آن شریک بوده‌اند.
این در حالی است که رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی و یکی از اعضای ایتلاف شورای نجات افغانستان گفته بود که تمام امور حکومتی تنها توسط چند نفر مدیریت می‌شود.
توافق بر سر تشکیل این ایتلاف از سوی محقق، عطامحمد نور، و سایر منتقدان غنی با محوریت جنرال دوستم دو هفته قبل در ترکیه صورت گرفت.
اظهارات اخیر عطا محمد نور همچنان واکنش تعدادی از نماینده گان را نیز در پی داشته است.
محمد حسن شریفی بلخابی از اعضای ولسی جرگه از حکومت خواسته تا برای جلوگیری از تشدید بحران در کشور با منتقدان وارد مذاکره شود.
وی گفت که حکومت یا انتقادها را بپذیرد و یا پاسخ منطقی ارایه دهد زیرا در صورت تقابل دو طرف، کشور به سمت بحران خواهد رفت و مردم قربانی اصلی می‌شوند.
از سوی دیگر حزب محور مردم افغانستان نیز به ریاست رحمت‌الله نبیل رییس سابق امنیت ملی که دو روز قبل اعلام موجودیت کرد نیز به جریان‌های منتقد حکومت پیوسته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید