امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9337 , ,
+
-

پاکستان حامی تروریزم است!

زمان انتشار : جمعه, 21 جولای , 2017 , بخش : مقاله

به نقل از ایندین اکسپرس ، در راپور سالانه وزارت خارجه امریکا از پاکستان من‌حیث مُـلکی یاد شده که برای گروه‌های تروریستی پناهگاه فراهم کرده و این گروه‌ها از این کشور، حمله‌های خود را در افغانستان سازماندهی می‌کنند.
بر اساس این راپور، اسلام‌آباد برای کاهش تهدیدهای طالبان و شبکه حقانی در برابر منافع امریکا در افغانستان عملکرد رضایت‌بخشی نداشته است.
در ادامه این راپور نیز آمده است: با اینکه پاکستان از تلاش‌ها برای آوردن طالبان و شبکه حقانی بر میز گفت‌وگوها به مالکیت و رهبری افغان‌ها حمایت کرده، اما اقدامات کافی در برابر طالبان یا شبکه حقانی انجام نداده است.
پس از نشر این راپور، وزارت دفاع کشورمان نیز از این اقدام امریکا استقبال و تاکید کرد که پاکستان سال‌های متمادی است که پناهگاه امن تروریست‌ها محسوب می‌شود.
محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع در این باره اظهار داشت: باید پاکستان تحت فشار قرار گیرد تا با تروریزم مبارزه کند و پناهگاه‌های تروریست‌ها در خاک خود را نابود کند.
این در حالی است که برخی از کارشناسان سیاسی، تلاش‌های کابل و لابی‌گری مقامات را برای وادار کردن جامعه جهانی برای اعمال فشار بیشتر را بسیار ارزشمند می‌دانند.
نصرالله ستانکزی استاد پوهنتون گفت: حکومت افغانستان در این شرایط خاص، باید بسیار زیرکانه لابی کند تا پاکستان را بیش از این منزوی کند.
از سوی دیگر، برخی از مقامات نظامی سابق بر این باورند که برای تاثیر در روند مبارزه با تروریزم، پناهگاه‌های تروریستان در پاکستان باید نابود شود.
محسن مختار یک نظامی سابق در این باره گفت: حالا وقت آن رسیده تا جامعه جهانی و امریکا بر ضد پایگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان عملیات کنند.
این در حالی است که چندی پیش نیز مجلس نماینده گان امریکا به سه پلان رای دادند که شرایط سخت‌تری را برای حمایت‌های مالی از اسلام‌آباد به وجود می‌آورد. این پلان‌ها، پرداخت کمک‌های مالی به اسلام‌آباد را به پیشرفت رضایت بخش این کشور علیه تروریزم مشروط می‌کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید