امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9353 , ,
+
-

درمانده گیِ امریکا درجنگ بی‌پایان افغانستان!

زمان انتشار : شنبه, 22 جولای , 2017 , بخش : مقاله

روزنامه‌نگار ارشد امریکایی در واشینگتن‌پست نوشت که جنگ افغانستان پایانی ندارد.
درحالی که جرد کوشنر داماد و استیو بانن مشاور ارشد ترمپ تلاش دارند تا جنگ افغانستان را به شرکت‌های خصوصی امنیتی واگذار کنند، ریچاردکوهن روزنامه‌نگار ارشد امریکایی در واشینگتن‌پست نوشت که جنگ افغانستان پایانی ندارد و امریکا در حالی نمی‌تواند این جنگ را برنده شود که تحمل شکست آن را نیز ندارد.
وی با اشاره به تلفات 2300 نفری امریکا در جنگ افغانستان تاکید کرد که این جنگ هر روز دارایی و زنده گی امریکایی‌ها را به تاراج می‌برد.
ریچارد کوهن در ادامه از افغانستان من‌حیث یک مریضی مزمن نام برد.
کوهن در این نوشته تاکید کرد که جنگ افغانستان پایانی ندارد، جنرال‌هایی که این جنگ را قوماندانی می‌کردند در آستانه بازنشستگی قرار دارند و عساکری که در افغانستان خدمت کرده‌اند نیز دوران جوانی خود را پشت سر گذاشته‌اند اما این جنگ همچنان ادامه دارد.
این خبرنگار اظهار داشت: به نظر می‌رسد دولت ترمپ نیز مانند روسای جمهور سابق امریکا خود را درگیر این جنگ بی‌پایان کرده است.
وی در ادامه پیشنهاد کرد که دونالد ترمپ این بار قبل از درگیر شدن بیشتر در جنگ افغانستان باید تاریخی برای خروج نظامیان این کشور و پایان جنگ امریکا در افغانستان تعین کند.
این در حالی است که مقامات ارشد دولت ترمپ همچنان بر سر استراتیژی افغانستان دچار اختلاف هستند و این اختلافات بار دیگر اعلام استراتیژی واشینگتن در قبال افغانستان را به تاخیر انداخته است.
در حالی که جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا در سنای این کشور اعلام کرد که استراتیژی نهایی واشینگتن در افغانستان را تا اواسط جولای اعلام خواهد کرد اما دانا وایت سخنگوی پنتاگون روز گذشته گفت که اعلام استراتیژی به تعویق افتاده است.
با این وجود به نظر می‌رسد که دونالد ترمپ همچنان درباره افغانستان در سردگمی بسر می‌برد و استراتیژی سازان امریکایی نیز نتوانسته‌اند پلانی را برای برنده شدن این کشور در جنگ افغانستان ارایه دهند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید