امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9365 , ,
+
-

کارگران سودانی؛ قربانی خشم سعودی!

زمان انتشار : یکشنبه, 23 جولای , 2017 , بخش : اخبار جهان

کرار التهامی گفت: عربستان سعودی به بهانه ی ارتباطات سودان با قطرخواهان اخراج بیش از 50 هزار کارگر سودانی است.
کرار التهامی مدیر کل دستگاه امور کارگران سودانی خارج از کشور در مصاحبه با روزنامه النهار مصر در واکنش به تصمیم مقامات عربستانی برای بیرون کردن 50 هزار زن و مرد سودانی که در منازل سرمایه داران سعودی به نوکری مشغول هستند؛ گفت: این تصمیم عربستان به بهانه اینکه سودان روابط خود را با قطر قطع نکرده است اتخاذ شده و خارج از توافقات و تعهدات فیما بین دو کشور است و ما آن را توهین به ملت سودان بشمار می آوریم.
التهامی افزود: علی رغم دیدار اخیر رییس جمهور عمر البشیر با خادم الحرمین الشریفین که بیشتر به روابط دوجانبه و اتحاد سودانی عربستانی در جنگ یمن پرداخته است با این وجود ریاض نباید فراموش کند که سودان همچنان برای ملت و استقلال وآزادی سیاسی خود احترام قایل است.
در نهایت کرار التهامی گفت: ما در حال حاضر بیش از 5000 نیرو در ایتلاف عربی در یمن داریم و مقامات عربستانی رسما درخواست قصد اعزام 2000 نیروی دیگر را دارند. بهتر بود ریاض به جای اخراج زنان سودانی ابتدا با مراجعت 5 هزار عسکر سودانی موافقت می کرد.
پیش از این نیز التهامی از آماده گی کامل سودان از بازگشت 50 هزار سودانی ساکنین شاغل تبعید شده از عربستان سعودی خبر داده بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید