امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9375 , ,
+
-

امریکا؛ عامل گسترش جنگ در افغانستان

زمان انتشار : دوشنبه, 24 جولای , 2017 , بخش : مقاله

حامد کرزی در پی گسترش حملات طالبان و تشدید بمباردمان نیروهای امریکایی و ناتو گفت که بمباردمان‌ هوایی باعث تشدید و گسترش بیشتر جنگ در افغانستان خواهد شد.
رییس‌جمهور سابق کشورمان با انتقاد مجدد از حملات هوایی نیروهای خارجی در افغانستان تصریح کرد که بمباردمان‌های هوایی در کشور به تامین صلح کمک نمی‌کند و باعث گسترش جنگ می‌شود.
کرزی افزود که حملات هوایی نیروهای امریکایی و ناتو تنها از مردم افغانستان قربانی می‌گیرد و باعث تخریب منازل مسکونی و زمین‌های زراعت در کشور می‌شود.
وی با محکوم کردن حمله هوایی امریکا به مواضع نیروهای امنیتی افغان در ولایت هلمند نیز تاکید کرد که این حملات نه تنها از ملکیان بلکه از نظامیان افغان نیز قربانی می‌گیرند.
روز گذشته رسانه‌های داخلی از شهادت دستکم 16 پولیس در حمله هوایی امریکایی در ولایت هلمند خبر دادند.
این نیروها زمانی هدف بمباردمان طیارات جنگی امریکایی قرار گرفتند که در حال درگیری با مخالفان مسلح در وُلسوالی گرشک ولایت هلمند بودند.
کرزی قبل از این نیز حملات هوایی امریکا و ناتو در افغانستان را جنایت کلان بشری و ناقض حاکمیت ملی افغانستان توصیف کرده بود.
با این حال، مقامات امریکایی نسبت به بمباردمان نیروهای افغان ابراز تاسف کردند و این حمله را یک اشتباه تاسف بار خواندند.
برخی از کارشناسان با ابراز تردید از اشتباهی بودن حملات هوایی امریکا به نیروهای امنیتی افغان تاکید کردند که ممکن است امریکا بطور عمد نظامیان افغان را هدف قرار دهد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید