امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9390 , ,
+
-

اسکاراموچی؛ منتقدی که متحول شد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 جولای , 2017 , بخش : مقاله

نشریه هیل در راپوری ویژگی‌های خاص اسکاراموچی را نشر کرده است.
چند روز پیش که ترمپ، رییس جمهوری امریکا با صدور فرمانی، آنتونی اسکاراموچی، یک فعال مالی در وال‌استریت را من‌حیث مدیر ارتباطات ارگ سفید منصوب کرد. تقرّری که درون حلقه‌های مرکزی دولت، با انتقاد شان اسپایسر سخنگوی ارگ سفید مواجه شد و نهایتا به استعفای اسپایسر از سخنگویی ارگ سفید منتهی شد.
نشریه هیل در راپوری به برخی ویژگی‌های خاص اسکاراموچی اشاره کرده است:
آغاز کار از وال‌استریت
اسکاراموچی آخرین فردی است که تاکنون با دارا بودن پیشینه کار در بانک گلد‌من ساکس، به دولت ترمپ پیوسته است. وی کار خود در این غول مالی را پس دانش‌آموختگی از فاکولته حقوق هاروارد آغاز کرد، بانکی که در آن استخدام شد، اخراج شد، و بار دیگر استخدام شد، و تمامی این ماجراها تنها طی یکسال رخ داد.
وی در سال 2005، یک صندوق پوشش ریسک به نام اسکای‌بریدج کپیتال را تأسیس کرد و تا جَنیوری گذشته من‌حیث یکی از مدیران این شرکت مشغول کار بود، یعنی تا زمانی که این صندوق پوشش ریسک به شرکت‌های سرمایه‌گذاری رون‌ترانس‌آتلانتیک و اچ‌ان‌اِی کپیتال فروخته شد.
وی در آغاز کار حامی ترمپ نبود
اسکاراموچی پیش از رقابت‌های مقدماتی درون‌حزبی جمهوری‌خواهان، از اسکات والکر، ولسوال ویسکانسین حمایت می‌کرد. و پس از اینکه والکر به کارزار خود پایان داد، اسکاراموچی از جِب بوش، ولسوال پیشین فلوریدا حمایت کرد و سمت رییس بخش تأمین مالی ملی کارزار جِب بوش را برعهده گرفت.
اسکاراموچی همچنین در اولین روزهای رقابت‌های ریاست جمهوری با لحنی انتقادی درباره ترمپ سخن گفته و یکبار او را سیاستمداری مزدور توصیف کرد.
در مفکوره شغل‌های متعدد
اسکاراموچی که من‌حیث یک تأمین‌کننده مالی ارشد کارزار ترمپ در وال‌استریت مشغول به کار بود و در تیم انتقال قدرت ترمپ نیز فعالیت می‌کرد، انتظار داشت که ریاست دفتر ارتباطات عمومی و امور بین دولتی ارگ سفید را عهده‌دار شود. اما این تقرّر هرگز محقق نشد، که البته طبق راپور‌ها به خاطر تأخیر صورت گرفته از سوی دفتر ملاحظات اخلاقی دولت بوده است.
ماه پیش نیز راپور‌هایی درباره احتمال تقرّر وی من‌حیث سفیر امریکا در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نشر شد. اما چند هفته پس از آن وی من‌حیث معاون ارشد رییس و افسر ارشد تدوین راهبردها به بانک صادرات-واردات امریکا پیوست.
میانجیگر کاهش تنش
اسکاراموچی طی کنفرانس خبری روز جمعه خود گفت که خواهان کاهش تنش بین دولت ترمپ و مطبوعات است. وی به خبرنگاران یادآوری کرد که وی پیشتر میزبان هفته وال‌استریت‌ژورنال در شبکه تجاری فاکس بوده و با روزنامه‌گاران همودلی داشته است.
وی یک تویترباز است
اسکاراموچی، در شباهتی زیاد به رییس‌اش، مشتاق تویتر است و از ابراز عقاید خود در آن ابایی ندارد.
وی اندکی پس از تقرّر من‌حیث مدیر ارتباطات ارگ سفید، فرآیند حذف تویت‌های قدیمی خود را که با دیدگاه‌های دولت ترمپ همخوانی ندارند آغاز کرد. وی روز گذشته این تصمیم خود را علنی اعلام کرد و گفت که دیدگاه‌هایش متحول شده‌اند و اینکه نمی‌خواهد تویت‌های قدیمی‌اش عاملی برای پریشانی باشند.
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید