امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 9494 , ,
+
-

وزیرخارجه قطر از ۴ کشور تحریم کننده انتقاد کرد

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت: اعلامیه مشترک وزیران خارجه سعودی، امارات، بحرین، و مصر که در منامه صادر شد، سرشار از تناقضات است.
وزیر خارجه قطر در گفتگو با شبکه الجزیره افزود که چهار کشور ادعای پابندی به قوانین بین‌المللی می‌کنند اما خواسته‌های آن‌ها غیرقانونی است.
آل ثانی گفت: عدم موضع‌گیری روشن از سوی کشورهای محاصره کننده نشان می‌دهد که این کشورها سیاست لج بازی را ادامه می‌دهند و نمی‌خواهند اعتراف کنند که اقداماتشان علیه قطر غیرقانونی است.
وزیر خارجه قطر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت عربستان در راستای بحران کنونی، مسأله حج را سیاسی کرده است، افزود: هیچ مقام قطری اظهار نظری درباره بین‌المللی کردن مسأله حج مطرح نکرده و هیچ اقدامی نیز برای نظارت بین‌المللی بر حج اتخاذ نشده است.
آل ثانی تاکید کرد که قطر حج را سیاسی نکرده و متاسفانه این سعودی است که این کار را انجام داده است.
عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی چند روز قبل گفت که درخواست قطر برای نظارت بین‌المللی بر امور حج، اقدامی خصمانه و اعلام جنگ علیه عربستان است.
وی در گفتگو با دو شبکه العربیه و الحدث در حاشیه نشست چهارجانبه کشورهای تحریم کننده قطر در منامه گفت: ما حق واکنش به هر طرفی که برای سیاسی کردن احساسات مقدس تلاش می‌کند، محفوظ می‌داریم.
چهار کشور تحریم کننده قطر که چند روز قبل در منامه گرد هم آمده بودند، بار دیگر بر خواسته‌های قبلی خود از قطر تاکید کردند.
کشورهای بحرین، امارات، عربستان و مصر از چندی پیش روابط دیپلوماتیک خود با قطر را قطع کرده و علت آن را حمایت قطر از تروریزم دانسته‌اند.
این کشورها همچنین سرحدات زمینی و هوایی و بحری خود را به‌روی قطر بسته و دوحه را تحت محاصره قرار داده‌اند.
کشورهای تحریم‌کننده شروطی را برای ازسرگیری روابط اعلام کرده‌اند که دوحه آنها را غیرقابل اجرا دانسته و رد کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید