امروز مصادف با جمعه, 4 میزان , 1399 , Friday, 25 September , 2020
کد مطلب : 9502 , ,
+
-

سفر اتباع امریکا به کوریای شمالی ممنوع شد

زمان انتشار : جمعه, 4 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

به نقل از آی 24، امریکا روز گذشته سفر باشنده گان این کشور به کوریای شمالی را ممنوع اعلام کرد. این تازه‌ترین اقدام پس از مرگ محصل بازداشت شده امریکایی است که در جریان سفری توریستی به کوریای شمالی بازداشت شده و جان خود را از دست داده بود.
پیشنهاد این ممنوعیت که از اول سِپتِمبر اجرایی می‌شود پس از نگرانی مقامات از خطرات جدی بازداشت باشنده گان امریکایی توسط دولت پیونگ‌یانگ مطرح شد.
طبق این دستور که در بخش ثبت دولت فدرال به تازه گی وارد شده تمام پاسپورت‌های امریکایی برای سفر به کوریای شمالی و یا از طریق این کشور به مقصدی دیگر بی‌اعتبار است، به جز مواردی که برای سفری خاص باشند.
اتو وارمبیر 22 ساله، محصل پوهنتون ویرجینیا سال گذشته به هنگام سفر توریستی به کوریای شمالی بازداشت شد. وی در حالی آزاد شد که در حالت کما به‌سر می‌برد.
وی پس از انتقال به امریکا در یک شفاخانه بستری شد. به گفته داکتران این محصل امریکایی دچار صدمه مغزی شده بود. داکتران معالج این محصل امریکایی پنجشنبه گذشته گفته بودند، وی هیچ‌گونه علائم هوشیاری را نداشت و به محرک‌ها پاسخ نمی‌داد.
مشخص نیست اتو وارمبیر در چه وضعیتی در زندان بوده و به چه میزان خدمات طب دسترسی داشته است. ولی خانواده این محصل امریکایی مقام‌های حکومت کوریای شمالی را متهم می‌کنند که پسرشان را شکنجه کرده‌اند.
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید