امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9512 , ,
+
-

بی‌توجهی امریکا نسبت به افغانستان، پیامد سنگینی خواهد داشت!

زمان انتشار : شنبه, 5 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

لیندسی‌گراهام گفت: اگر به افغانستان توجه نشود، تجربه تلخ عراق برای امریکا تکرار خواهد شد!
سناتور ارشد جمهوریخواه در نشست سنای امریکا اعلام کرد که در صورت ادامه بی‌توجهی به وضعیت جنگی در افغانستان، برای امریکا بدتر از آنچه را که در عراق شاهد بودیم در افغانستان تکرار خواهد شد.
در حالی که اختلافات مقامات ارشد امریکایی در ارگ سفید، دونالد ترمپ را بر سر دوراهی قرار داده است، سناتورهای امریکایی همچنان نسبت به تاخیر واشینگتن در تعین رویکردی جدید برای جنگ در افغانستان هشدار می‌دهند.
گراهام از سناتورهای جمهوریخواه امریکا که چندی قبل در راس هیئتی به افغانستان و پاکستان سفر کرده بود؛ در نشست سنای امریکا هشدار داد اگر توانایی جنگی نیروهای امنیتی و افغان و نظامیان امریکایی در افغانستان افزایش نیابد ما شاهد وخامت اوضاع افغانستان خواهیم شد.
وی تصریح کرد: اگر به وضعیت جاری افغانستان توجه نشود، آنچه که در کشور بوقوع پیوست بارها بدتر از اوضاع پیش‌آمده در عراق خواهد شد.
سناتور امریکایی گفت: افغانستان محل گسترش تروریزم جهانی شده است و حتی گروه تروریستی داعش نیز برای حضور در این کشور تلاش می‌کند.
جان‌ مک‌کین رییس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا نیز گفته بود که دونالد ترمپ باید اختلافات در تیم خود را کاهش دهد و هر چه سریعتر رویکرد دولت واشینگتن در افغانستان را مشخص کند.
وی در واکنش به پیشنهاد عزل جنرال نیکلسون قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نیز گفته بود که اوباما و ترمپ مسئول شکست امریکا در افغانستان هستند.
از سوی دیگر هیدرناورت سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز چندی قبل در نشست خبری تاکید کرد که امریکا به آنچه در افغانستان می‌گذرد اهمیت می‌دهد و افغانستان محور توجه این کشور است.
برخی از کارشناسان معتقدند که دلیل تاخیر تعین استراتیژی واشینگتن در افغانستان اختلاف بین مقامات ارشد ارگ سفید بر سر اعزام عساکر بیشتر و یا واگذاری جنگ به شرکت‌های امنیتی خصوصی در افغانستان است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید