امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9554 , ,
+
-

تجاوز رژیم صهیونیستی به تابعیت فلسطینی ها!

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که رژیم صهیونیستی در پنجاه سال گذشته تابعیت ۱۴۵۰۰ فلسطینی را لغو کرده است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این سازمان در راپوری عنوان کرد که رژیم صهیونیستی طی سال های گذشته تابعیت هزاران نفر ازساکنان قدس را لغو کرده است که این بیانگر سیاست های دوگانه این رژیم در این شهر می باشد، به گونه‌ای که فلسطینیان برای حفظ اقامت های خود باید با امور و مسایل سختی دست و پنجه نرم کنند و این مساله عواقب و پیامدهای ناگواری هم برای کسانی دارد که تابعیت خود را از دست می دهند.
سازمان مذکور اشاره کرد که رژیم صهیونیستی اغلب لغو تابعیت ساکنان قدس را اینگونه توجیه می کند که محور زنده گی آنان مشخص نیست اما جدیدا تابعیت برخی را نیز به اتهام حمله به صهیونیست ها و من‌حیث یک مجازات برای آنان و حتی اقارب شان لغو می کند.
دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که نظام تبعیض نژادی تعدادی از فلسطینیان را وادار به ترک قدس کرده است و بسیاری هم به زور از این شهر اخراج میشوند که این نقض صریح قوانین بین المللی است.
ساره لیا ویتسن مدیر دیده بان حقوق بشر در خاورمیانه اظهار داشت که اسراییل ادعا می کند با ساکنان قدس به یک شیوه تعامل میکند اما در حقیقت قوانین متفاوتی را در مورد مسلمانان و یهودیان تصویب می کند و عمدا دست به تبعیض نژادی علیه فلسطینیان می زند.
در این راپور آمده است که از سال 2003 تاکنون حدود 15 هزار درخواست تابعیت از سوی فلسطینیان ساکن قدس ارایه شده است که رژیم صهیونیستی تنها با کمتر از 6 مورد از این درخواست ها موافقت کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید