امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9576 , ,
+
-

پاکستان برای دفاع از حرمین شریفین آماده است!!

زمان انتشار : شنبه, 12 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

قوماندان اردوی پاکستان، آماده گی کشورش را برای دفاع از اماکن مقدس عربستان اعلام کرد.
به نقل از سما تی وی، سخنگوی اردوی پاکستان در دیدار با معاون وزیر دفاع سعود اعلام کرد: جنرال قمر جاوید باجوه قوماندان اردوی این کشور و معاون وزیر دفاع سعودی در شهر راولپندی با هم دیدار و در مورد مسایل مهم امنیتی منطقه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار جنرال باجوه با تاکید بر توجه کشورش به مسایل امنیتی عربستان و به خصوص اماکن مقدس تصریح کرد: پاکستان همیشه برای دفاع از حرمین شریفین آماده است.
محمد بن عبدالله معاون وزیر دفاع سعود نیزگفت: مبارزه پاکستان با تروریزم قابل تحسین و ریاض آماده گی کمک به پاکستان را در تمامی زمینه‌ها دارد.
طی ماههای اخیر بارها مقامات رسمی دو کشور با هم دیدار و گفتگو داشته‌اند و به نظر می‌رسد عربستان در پی به خدمت گرفتن اردوی پاکستان در جبهه‌های نبرد خود می باشد.
آل سعود دو سال است در باتلاق یمن فرو رفته و علیرغم کشته شدن هزاران نیروی نظامی خود و به بار آوردن فجایع انسانی در یمن نتوانسته‌اند به هیچ کدام از اهدافش دست پیدا کنند.
این در حالی است که بر خلاف نظر پارلمان پاکستان دولت این کشور مجوز قوماندانی جنرال راحیل شریف را بر ایتلاف آل سعود صادر کرده و قوماندان سابق اردوی خود را به عربستان فرستاده است.
بسیاری از احزاب و جناح‌های سیاسی با این تصمیم مخالفت کرده و آن را خلاف خواسته 75فیصد مردم پاکستان دانسته‌اند.
آل سعود حامی فکری و مادی بسیاری از گروههای افراط طلب درپاکستان می باشد که دست به اقدامات تروریستی می‌زنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید