امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9592 , ,
+
-

متابعت عمان، کویت و قطر از سیاست های عربستان و امارات

زمان انتشار : دوشنبه, 14 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

رییس سابق سازمان سیا گفت: حکومتهای عمان، کویت و قطر با حفظ استقلال داخلی می بایست تابع سیاستهای انرژی و سیاست خارجی کشور عربستان و امارات باشند.
روز دوشنبه مورخ 7/8/2017 سایت آتلانتیک (theatlantic) خبری با عنوان جان برنان: در راهبرد جدید امریکا، شورای همکاری عربستان و امارات بر سایر اعضاء برتری خواهند داشت در صفحه خود درج کرد.
طبق مطالب مندرج در این سایت، رییس سابق سازمان سیا(John Brennan) گفت: امارات و عربستان در قالب پلانی که در مرکز مطالعات استراتیژیک و بین المللی (CSIS) طراحی شده در خلیج فارس نقش آفرینی خواهند کرد. طبق این پلان در جغرافیه ی سیاسی منطقه تغییراتی ایجاد میشود و شرایط جدیدی را در منطقه خلیج فارس شاهد خواهیم بود. جنوب تنگه هرمز در اختیار امارات قرار می گیرد و اختلافات سرحدی امارات با عمان در همین چوکات فیصله پیدا می کند.
شرکت آرامکو محوریت استخراج تیل و شرکت قطر پترولیوم (Qatar Petroleum) محوریت استخراج و فروش گاز در کشورهای شورای همکاری (خلیج) را خواهند داشت.
حکومتهای عمان، کویت و قطر با حفظ استقلال داخلی می بایست تابع سیاستهای انرژی و سیاست خارجی کشور عربستان و امارات باشند.
در خصوص تقسیم کار و نقش عربستان و امارات در منطقه اختلافاتی وجود داشت که در سفر ترمپ بخشی از این اختلافات برطرف شده است و هنوز عدم هماهنگی بین این دو کشور وجود دارد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید