امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 9668 , ,
+
-

ترمپ امریکا را به سوی نابودی می کشاند!

زمان انتشار : شنبه, 19 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

یک روزنامه چاپ رژیم صهیونیستی نوشت عملکرد دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا، این کشور را به سوی نابودی و قعر جهنم می کشاند.
روزنامه یدیعوت احرنوت ، چاپ رژیم صهیونیستی در سرمقاله خود به قلم نداف ایال ، کارشناس امور بین المللی نوشت ترمپ با حرف زدن درباره پلان پوچ و بی محتوای تأمین بودیجه زیرساخت های رو به نابودی امریکا، به جامعه امریکا بقبولاند که کاری انجام داده است.
این روزنامه در سرمقاله نوشت: جف سشنز، لوی څارَنوال امریکا تأکید کرده است که دولت ترمپ از جَنیوری گذشته تا کنون، کار چندانی نکرده است . ترمپ سعی در برکناری جف سشنز دارد.
رییس جمهور امریکا در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی که این هفته در برج ترمپ ترتیب داده بوده است، با روزنامه نگاران درگیر شد. آنها خواستار پاسخ وی در زمینه واکنش کُند و بدون قاطعیت درباره ناآرامی های شارلوتزویل شده بودند. یکی از مقامات ارگ سفید در توصیف صحنه درگیری ترمپ با روزنامه نگاران گفت: رییس جمهور به راحتی فریاد می کشید.
یدیعوت احرنوت در ادامه می نویسد: از دهه شصت به بعد هیچ سیاستمدار برجسته امریکایی اینگونه از نژادپرستی و برتری نژاد سفید دفاع نکرده بود که ترمپ در این کنفرانس دفاع کرد . در واقع این جلسه دفاع از بخشی از ادعاهای نازیسم امریکایی بود.
این روزنامه صهیونیستی درباره دفاع دیوید دیوک، نژادپرست معروف و مسئول سابق در گروه کو کلاکس کلان از عملکرد ترمپ نوشت: به بگو چه کسی از تو تعریف و تمجید می کند تا بگویم چه طور آدمی هستی .
طبق نظرسنجی ها از زمان ریاست جمهوری جورج بوش که به دلیل حمله بی ثمر به عراق منفور شد، ترمپ بدترین وضعیت را در میان روسای جمهور قبلی دارد. این در حالی است که بارک اوباما، رییس جمهور سابق و بیل کلینتون حتی پس از هشت سال ریاست جمهوری تا این حد تنزل نکرده بودند. اما ترمپ فقط پس از گذشت چند ماه به خاطر نوع واکنش در قبال حوادث شارلوتزویل به چنین جایگاهی تنزل کرده است .
این رونامه اسراییلی می نویسد اوضاع ترمپ بسیار بد است حتی فاکس نیوز هم این هفته از وی انتقاد کرد؛ اکنون سئوال در دوایر سیاسی در ایالات متحده این است که اکنون باید با ترمپ چه کار کرد؟
این روزنامه در پایان سرمقاله می نویسد: این فرضیه که پلان تعادل و مهار در امریکا می تواند ترمپ را مهار کند، شکست خورده است.
یدیعوت تصریح می کند که در چنین وضعیتی وقتی که رییس جمهور امریکا وقت خود را پای تلويزيون می گذراند و به حرف مشاوران خود گوش نمی کند امریکا باید به طور جدی به دنبال راهی برای حفظ جایگاه خود من‌حیث رهبر جهان باشد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید