امروز مصادف با جمعه, 4 میزان , 1399 , Friday, 25 September , 2020
کد مطلب : 9677 , ,
+
-

طرفداری رییس مجلس نماینده گان عراق از قطر

زمان انتشار : یکشنبه, 20 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

اسامه النجیفی از اخوان المسلمین و موضع قطر در بحران خلیج فارس دفاع کرد.
وی از کشورهای تحریم کننده قطر خواست که به آنچه که او محاصره ظالمانه قطر خواند پایان بدهند.
احمد المصری خبرنگار آژانس خبررسانی اناضول ترکیه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی مدیوم خبر از یک تماس تلیفونی با اسامه نجیفی رییس مجلس نماینده گان عراق داد.
نجیفی در این تماس گفت که عربستان و امارات و مصر و بحرین برادران دولت قطر هستند و شایسته نیست که برادران این گونه محاصره ای را به بهانه حمایت قطر از اخوان المسلمین بر این کشور تحمیل کنند.
رییس مجلس نماینده گان عراق افزود که تفکر اخوانی از مسلمانان در برابر دشمن صهیونیستی دفاع می کند و سنگر اصلی جهاد و دفاع از اسلام است.
وی ادامه داد که اخوان المسلمین یک جماعت معتدل هستند که کشورهای مسلمان به آن نیاز دارند زیرا که از تفرقه و پراکندگی در صفوف امت عربی جلوگیری می کند و هرکس با این تفکر دشمنی بورزد خواه یا ناخواه با وحدت مسلمانان دشمن است.
نجیفی همچنین گفت که امریکا بعضی از حکومت های خلیج فارس را فریب می دهد و به آنان توهم می فروشد و متاسفانه در میان کشورهای خلیج فارس کسانی هستند که سیاست های خود را متناسب با نقشه های رییس جمهور امریکا برنامه ریزی می کنند.
او ضمن تاکید بر حقانیت اخوان المسلمین خواستار برطرف شدن افراط گرایی شد که همچون سرطانی به تعبیر او در حال پخش شدن در کالبد اسلام است و ادامه داد که ریشه های تروریزم به بعضی از کشورهای محاصره کننده قطر مربوط می شود و باید با مریضی افراط گرایی با داروی اعتدال مقابله کرد و اخوان المسلمین همان منبع اسلام میانه هستند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید