امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9691 , ,
+
-

تضعیف جایگاه دبی براثر سیاستهای امنیتی ابوظبی

زمان انتشار : دوشنبه, 21 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

به عقیدۀ قوماندان امنیه دبی سیاستهای امنیتی که ابوظبی در منطقه در پیش گرفته است، منجر به تضعیف جایگاه گردشگری و اقتصادی دبی می گردد.
اختلافات غیر علنی بین ابوظبی و دبی در خصوص برخی از موضوعات همچون سیاستهای امنیتی ابوظبی در منطقه و کمک مالی ابوظبی به دبی، پرده از بحرانی عمیق در امارات بر می دارد که در دوره های اخیر شاهد آن نبوده ایم.
در همین راستا، ستر جنرال عبدالله خلیفه المری قوماندان امنیه دبی در صفحه رسمی فیس بوک پولیس دبی تصریح کرده است: سیاستهای امنیتی که ابوظبی در منطقه در پیش گرفته است، منجر به تضعیف جایگاه گردشگری و اقتصادی دبی و به طور کلی تضعیف جایگاه دبی در بین کشورهای خلیج می شود.
این در حالی است که گفته می شود: شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی عهد ابوظبی از دبی درخواست کرده است که بدهی 10 ملیارد دالری اش را پرداخت کند ولی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی از انجام این درخواست سر باز زده است و گفته است که این مبلغ بدهی دبی به ابوظبی به حساب نمی آید بلکه تحفه ای بوده است که شیخ خلیفه بن زاید در سال 2008 برای حل مشکلات اقتصادی به دبی داده است.
همچنین اخیرا دبی پلان رفراندوم استقلال دبی را مطرح کرده است و آماده گی خود برای اجرای این پلان را در صورت ادامه ی سیاستهای امنیتی ابوظبی اعلام کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید