امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9703 , ,
+
-

دولت دست نشاندۀ فاسدِعربستان در یمن، رسوا شد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

با افشاگری های یک روزنامه نگار یمنی، فساد دولت دست نشانده یمن ثابت شد.
یک روزنامه نگار یمنی به تازه گی سندی را افشا کرد که بیانگر فساد در درون دولت دست نشانده عربستان در یمن و باند تحت رهبری فرزند عبدربه منصور هادی رییس جمهور دست نشانده یمن برای باج خواهی از مجروحان جنگ است.
به نقل از آژانس خبررسانی اسپوتنیک روسیه، نبیل الاسدی روزنامه نگار یمنی با نشر کردن سند در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیسبوک گفت: این سند متعلق به دفتر خالد بن علی رییس سازمان استخبارات عربستان است.
این سند از فروش بورس های صحی رایگان از سوی وابسته طبی سفارت یمن در ریاض و دستیارانش حکایت دارد.
الاسدی نوشت: دریافت حق کمسیون، حق العمل کاری و گرفتن پول از مجروحان یمنی در جریان است. علاوه بر آن، با زخمی ها به صورت منطقوی برخورد می شود؛ به گونه‌ای که براساس مناطق سکونت شمارش می شوند، اما در نهایت با همه آنها معامله می شود.
وی محمد السعدی وابسته طبی منصوب شده از طرف جلال هادی فرزند عبدربه منصور هادی رییس جمهور دست نشانده عربستان در یمن و خالد الطبی دستیار این وابسته طبی و رامی باعوم فرزند وزیر حفظ الصحه دولت دست نشانده یمن را متهم کرد که در این ماجرا دست دارند.
خالد سفیان یک دفتر صحی در خارج از یمن دارد و رامی باعوم نیز من‌حیث وابسته اتباع یمنی در قطر منصوب شده است.
به نوشته عدن الغد ، الاسدی نوشت: وزیر حفظ الصحه، پدر معنوی این تجارت و فساد است. او پوشش دهنده کار هادی جلال فرزند عبدربه منصور هادی است.
وی افزود: دفتر یاد شده (در خارج از کشور) با درد و رنج مجروحان تجارت می کند. با دستور دفتر دولتی او، پول ها به دفتر تجاری اش پرداخت می شود.
به گفته الاسدی، باند یاد شده بورس های صحی رایگان را با دریافت مبلغی به مجروحان می فروشند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید