امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 9709 , ,
+
-

شاه سعودی بطور محرمانه با جنرال قطری دیدار کرد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

ملک سلمان با جنرال طیب اورال اوغلو جانشین قوماندان نیروهای مسلح قطر در قصر السلیمانیه در مقر اقامتش در منطقه اجبیله شهر طنجه ملاقات کرد.
روزنامه مغربی لى360 نوشت: سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی ملاقاتی محرمانه با یک جنرال قطری در شهر طنجه داشته است.
شاه سعودی از مدتی پیش برای گذراندن رخصتی‌های خود در تفرجگاهش در شهر طنجه به‌سرمی‌برد.
این روزنامه به‌نقل از منابعی که آنها را آگاه و موثق توصیف کرد، افزود: ملک سلمان با جنرال طیب اورال اوغلو جانشین قوماندان نیروهای مسلح قطر در قصر السلیمانیه در مقر اقامتش در منطقه اجبیله شهر طنجه ملاقات کرده است.
امیر قطر جنرال طیب اورال اوغلو را که دارای تابعیت ترکیه است، روز دهم جون گذشته به‌مدت شش ماه به سمت جانشینی قوماندان نیروهای مسلح قطر منصوب کرد که این دوره قابل تمدید است. وی همه اختیارات قانونی این پست را نیز به جنرال اوغلو اعطا کرد.
روزنامه مغرب همچنین مدعی شد: این جنرال قطری به‌عنوان فرستاده امیر قطر برای برگزاری مذاکرات سرّی و غیرعلنی با شاه سعودی بود که این مذاکرات 40 دقیقه طول کشید و در آن تحولات بحران بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بررسی شد.
به‌نوشته این روزنامه، جنرال قطری در این دیدار از دستور شاه سعودی برای ورود حجاج قطری از طریق گذرگاه زمینی سلوی بدون نیاز به دریافت مجوزهای الکترونی تشکری کرد.
منابع یادشده در گفت‌وگو با روزنامه لى360 تصریح کردند: این دیدار پوشیده ماند؛ به‌خاص که جنرال قطری به‌همراه معاون رییس سازمان استخبارات عربستان سوار بر یک طیاره خصوصی عربستان وارد میدان هوایی طنجه شد و در این دیدار حضور یافت.
به‌نوشته این روزنامه، شماری از شاهزاده گان نزدیک به ملک سلمان از جمله دو فرزندش در این دیدار حضور داشتند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید