امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 9727 , ,
+
-

نشست‌ مشترک گروههای معارض سوری، به نتیجه نرسید!

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

القدس العربی از پایان بی‌نتیجۀ نشست مخالفان سوری در ریاض خبر داد.
به نقل از القدس العربی نشست‌های مشترک گروههای معارض سوری (تریبون ریاض و تریبون مسکو و قاهره) در ریاض بدون رسیدن به توافق بر تشکیل یک تیم واحد برای اشتراک در مذاکرات آتی ژنیف پایان یافت.
سه طیف اصلی گروههای مخالف سوری به تریبون های ریاض، مسکو و قاهره مشهور هستند زیرا زیر چتر این کشورها تشکیل شده اند.
ایتلاف ملی معارضان سوری در اعلامیه ای ضمن اعلام پایان نشست ریاض اعلام کرد که در این نشست درباره توافق بر سر پروگرام سیاسی مشترک گفتگو شد.
ایتلاف معارضان سوری در این اعلامیه افزود: تریبون روسیه با هرگونه پیش‌شرط کناره‌گیری بشار اسد و عدم ایفای نقش وی در دوره انتقالی مخالفت کرد.
در این اعلامیه همچنین آمده است که تریبون مسکو خواستار ابقای قانون اساسی 2012 سوریه همراه با برخی اصلاحات بود که هیئت عالی معارضان نمی‌تواند با این خواسته موافقت کند.
ایتلاف ملی معارضان سوری تاکید کرد کرد که بین تیم تریبون ریاض و قاهره تفاهم زیادی وجود داشت و این در حالی است که گروه‌های معارض سوری نشست خود را از روز دوشنبه آغاز کرده بودند و در چندین جلسه فرایند سیاسی و مسئله تشکیل یک تیم واحد برای مذاکره با دولت سوریه در ژنیف بررسی شد.
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه سه روز پیش در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سامح شکری همتای مصری خود گفت: مسکو درحال تماس با قاهره و ریاض و شرکای دیگر به منظور کمک به مخالفان سوری برای تشکیل یک تیم واحد به منظور مذاکره با دمشق است.
استفان جدی میستورا نماینده خاص سازمان ملل در امور سوریه پیشتر از گروههای مخالف سوری خواسته بود که با توجه به نتیجه نرسیدن هفت دور مذاکره گذشته، این بار در قالب یک تیم واحد باشند تا یک راهبرد مذاکراتی واقع گرایانه تر شکل بگیرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید