امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 9793 , ,
+
-

خاطرات دختران فراری از چنگال داعش در سوریه

زمان انتشار : دوشنبه, 28 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

شنیدن سخنان اطفالی که از مرکز خلافت داعش یعنی شهر رقه فرار کرده‌اند، گوشه‌ای از وحشتی را که از دست داعش تجربه کرده‌اند، آشکار می‌کند.
به نقل از دیلی‌میل، با تداوم نبردها برای بازپس‌گیری رقه از دست داعش، اطفال و نوجوانانی که از خشونت‌ها در این شهر فرار کرده‌اند، بی‌رحمی جاری در سَرَک‌های این شهر، از جمله سرهای بریده و جسدهای در حال پوسیدن در آنها را به یاد می‌آورند.
خانواده‌های ساکن در این شهر جنگ‌زده، با یک انتخاب وحشتناک روبه‌رو استند، اینکه در خانه‌هایشان مانده و همچنان زیر سایه وحشت‌آفرینی داعش و بمباردمان نیروهای ایتلاف قرار بگیرند یا اینکه فرار کرده و ریسک هدف قرار گرفتن یا گیرافتادن در یکی از صدها میدان ماینی را که داعش برای جلوگیری از فرار مردم ایجاد کرده‌ است به جان بخرند.
رشیده، یک دختر 13ساله که از رقه فرار کرده است به امدادگران می‌گوید که داعش مردم را سر می‌برید و بدن‌های آنها را روی زمین رها می‌کرد. ما این را می‌دیدیم و نمی‌توانستیم کاری کنیم. من می‌خواستم بخوابم اما وقتی آنچه را دیده بودم به یاد می‌آوردم، نمی‌توانستم بخوابم، و من نمی‌خوابیدم، بیدار می‌ماندم زیرا از آنچه دیده بودم می‌ترسیدم .
به‌گفته این دختر خردسال سوری، داعش بدن‌های بدون سر را جلوی اطفال به نمایش می‌گذاشت .
به‌نوشته دیلی‌میل، رشیده به‌خاطر تلاش داعش برای شست‌شوی مغزی اطفال، دیگر به مکتب نمی‌رفت. وی به یاد می‌آورد که من آن را دوست نداشتم، زیرا تمامی درس‌ها از صنف اول درباره جهاد و بهشت و این چیزها بود .
بثینه، یک دختر 10ساله دیگر فراری از رقه نیز می‌گوید که خانه روبه‌رویی آنها بمباردمان شد.
بثینه می‌گوید: داعش با بریدن سر افراد جلوی چشم ما، ما را می‌ترساند و هر موقع که طیاره ای بالای سر ما می‌آمد، هرچیزی را که مورد اصابت قرار می‌داد، می‌سوزاند.
فریده یک دختر 13ساله اهل شهر رقه نیز بی‌رحمی تروریست‌ها را به یاد می‌آورد، جایی که می‌گوید وقتی که (داعشی‌ها) برای اولین بار وارد (شهر) شدند، افراد مهربانی بودند. اما پس از آن به شلاق زدن، بریدن دست‌ها و سرها پرداختند، آن یک وضعیت ترس و وحشت بود . به‌گفته این دختر خردسال سوری، اگر هر زنی بدون پوشاندن چشمهایش بیرون می‌رفت، داعشی‌ها وی را شلاق می‌زدند .

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید