امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 9818 , ,
+
-

مسلمانان روهینگیا؛ آواره و بی پناه!

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 آگوست , 2017 , بخش : اخبار جهان

نیروهای گارد سرحدی بنگلادیش به مسلمانان روهینگیا اجازه ورود به این کشور را ندادند.
به نقل از رویترز، با تشدید خشونت ها در میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، حداقل 6 هزار مسلمان که از این خشونت ها فرار کرده اند، در سرحد بنگلادیش گرفتار شده اند. این مطلب را یک مقام ارشد بنگلادیشی اعلام کرده است.
نیروهای گارد سرحدی بنگلادیش به مسلمانان روهینگیا اجازه ورود به این کشور را نمی دهند. این در حالی است که سازمان ملل از داکا خواسته است تا به مسلمانان روهینگیا کمک کند.
از روز جمعه تاکنون، بنگلادیش اجازه ورود مسلمانان روهینگیا را به خاک خود نداده است. درگیری های شدیدی بین نیروهای امنیتی میانمار و شبه نظامیان روهینگیا طی هفته های اخیر آغاز شده است.
آژانس آوارگان سازمان ملل اعلام کرده است که 3 هزار نفر توانسته اند طی 3 روز گذشته از سرحد بنگلادیش عبور کنند ولی هنوز تعداد زیادی از افراد در سرحد میانمار و بنگلادیش گرفتار شده اند. درگیری ها در قریه های سرحدی همچنان به شدت ادامه دارد.
یک مقام گارد سرحدی بنگلادیش در این باره گفت: حدود 6 هزار میانماری در ورودهای سرحدی تجمع کرده اند و قصد ورود به بنگلادیش را دارند. شرایط در سرحد دو کشور همچنان به شدت پرنوسان است.
وی افزود: به ما دستور داده شده است تا به روهینگیایی ها اجازه ورود به بنگلادیش را ندهیم. ولی چطور می توانیم به نوزادانی که در حال مرگ از سرمای هوا هستند، پناه ندهیم؟
آنتونیو گوترش معلم کل سازمان ملل گفته است که به شدت نگران راپور های نشر شده ای است که حاکی از کشته شدن ملکیان در جریان عملیات امنیتی در ولایت راخین میانمار است.
وی از بنگلادیش خواسته است تا به مسلمانان روهینگیا که از میانمار فرار کرده اند، پناه دهد.
داکا برآورد کرده است که حدود 400 هزار آواره روهینگیایی در اردوگاه های پناهجویان در بنگلادیش زنده گی می کنند.
مسلمانان روهینگیا با بدترین خشونت های مرگبار در 5 سال اخیر در ولایت راخین روبرو شده اند، در جریان این خشونت ها بیش از 104 نفر تاکنون کشته شده اند.
میانمار حدود 1.1 ملیون مسلمان روهینگیا را مهاجران غیر قانونی می داند که از کشور بنگلادیش وارد این کشور شده اند و حاضر نیست به آنها شهروندی اعطا کند.
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید