امروز مصادف با شنبه, 5 میزان , 1399 , Saturday, 26 September , 2020
کد مطلب : 9852 , ,
+
-

امریکایی ها امنیت را از مردم کشورمان سلب کرده اند!

زمان انتشار : یکشنبه, 3 سپتامبر , 2017 , بخش : مقاله

هیچ‌کس حضور نیروهای خارجی در افغانستان را نمی‌خواهد. افغان‌ها شاهد هیچ چیز خوبی از امریکایی‌ها نبودند و نمی‌خواهند آن‌ها دیگر در این خاک حضور داشته باشند.
هفته گذشته، حمله هوایی امریکایی به دشت بری در شهر پل علم ولایت لوگر در شرق افغانستان جان 12 فرد ملکی را گرفت و 16 تن دیگر را زخمی کرد.
رسانه‌های امریکایی نیز درباره این حادثه راپور دادند که در این حملات 11 فرد ملکی از جمله 8 زن کشته شدند.
تورَن بیل سالوین سخنگوی ناتو در افغانستان درباره این حمله مدعی شد که نیروهای افغان و امریکایی در حالی توسط طالبان مورد حمله قرار گرفتند که چرخبال امریکایی به دلیل مسایل تخنیکی مجبور به فرود شده بود.
وی افزود: پس از آن نیروهای ایتلاف درخواست پشتیبانی هوایی کردند و طیاره دیگری خانه‌ای را بمباردمان کرد که طالبان از آنجا به چرخبال فَیْر کردند.
نیویارک تایمز به نقل از ساکنان دشت بری نیز نوشت که 11 فرد ملکی از جمله 8 زن در این حمله کشته شدند.
یکی از این شاهدان عینی اظهار داشت: پس از گذشت ساعت‌ها از این حادثه، ساکنان محلی اجساد را از زیر آوار درآوردند، اما جسد دو طفل پیدا نشده است.
این حادثه در حالی اتفاق افتاد که چند روز پیش از آن نیز 35 فرد ملکی در حمله هوایی نیروهای خارجی در ولایت هرات کشته شدند.
حاجی الله گل مجاهد کارشناس مسایل نظامی و نماینده مردم کابل در ولسی جرگه درباره این حملات گفت: ملکیان افغان از اردوی امریکا بیش از طالبان هراس دارند.
وی گفت: پس از شکست طالبان، مردم افغانستان مایل به ادامه جنگ نبودند، اما این جنگ به دلیل عملیات نظامی امریکا در افغانستان همچنان ادامه دارد.
مجاهد افزود: امریکایی‌ها وارد منازل مردم می‌شوند، منازل مسکونی و حتی مجالس عروسی را بمباردمان می‌کنند، اما طالبان را مقصر آن می‌دانند.
وی افزود که در ولایت ننگرهار 150 ملکی کشته شدند و حوادث مشابهی نیز در ولایت هلمند اتفاق افتاد.
مجاهد تصریح کرد: هیچ‌کس حضور نیروهای خارجی در افغانستان را نمی‌خواهد. افغان‌ها شاهد هیچ چیز خوبی از امریکایی‌ها نبودند و نمی‌خواهند آن‌ها دیگر در این خاک حضور داشته باشند.
به راپور نماینده گی سازمان ملل در افغانستان موسوم به یوناما ، افغانستان در شش ماه اول سال 2017 نسبت به مشابه آن در سال گذشته شاهد افزایش 43 فیصدی تلفات ملکیان بر اثر حملات هوایی بوده است.
براساس این راپور در حملات هوایی نیروهای خارجی در شش ماه اول سال جاری عیسوی، 95 فرد ملکی کشته و 137 نفر دیگر نیز زخم برداشتند که شمار قابل توجهی از آنان را زنان و اطفال تشکیل می‌دهند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید