امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 9886 , ,
+
-

راهکار عجیب امریکا برای حمایت از داعش!

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 سپتامبر , 2017 , بخش : مقاله

رییس شورای اخوت اسلامی گفت: امریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان در افغانستان از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند.
مولوی حبیب الله حسام با اشاره به اوضاع جاری کشور و گروه‌های مخالف دولت همچنین دخالت خارجی‌ها گفت که امریکا با خطرناک جلوه دادن طالبان زمینه را برای حمایت از گروه تروریستی داعش فراهم می‌کند.
وی افزود: امریکا در نظر دارد تا طالبان را خطرناک جلوه دهد و با فشار آوردن به این گروه زمینه گسترش حضور گروه تروریستی داعش را فراهم کند تا منافع خود را در افغانستان استحکام ببخشد.
رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان خاطرنشان کرد: امریکا و غربی‌ها سال‌های سال طالبان را خطرناک نمی‌دانستند، اما امروز خطرناک جلوه دادن طالبان به این معنی است که از چهره دیگری مانند گروه تروریستی داعش حمایت کند که در راستای منافع امریکا فعالیت می‌کند.
مولوی حسام همچنین درباره حضور داعش در افغانستان تصریح کرد: این گروه تروریستی به توصیه امریکا در کشور حضور یافته است.
وی در ادامه با اشاره به استراتیژی ترمپ برای افغانستان و مبارزه با مخالفان دولت این کشور نیز اظهار داشت که استراتیژی ترمپ افغانستان را به سوی تباهی می‌کشاند و هیچ نقطه مثبتی در این راهبرد ندیدم.
به بیان رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان، تداوم جنگ در کشور بر اساس اهداف امریکا ادامه می‌یابد و حضور نیروهای امریکایی نیز برای تامین امنیت در افغانستان نیست.
این عالم دینی ادامه داد امریکایی ها از یک طرف می‌گویند که ما نیروهای افغان را تقویت می‌کنیم اما از سوی دیگر نیروهای ما را به دام کشتارگاه‌های گروه‌های تروریستی گرفتار می‌کنند.
وی همچنین بیان داشت که به همین دلیل تلفات نیروهای افغان در جنگ رقم بالایی را به خود اختصاص داده است.
مولوی حبیب الله حسام در حالی از سیاست امریکا درباره افغانستان انتقاد می‌کند که واشینگتن پست در راپوری از اعزام نیروهای هوابرد تازه امریکا در افغانستان خبر داده است.
بر اساس این راپور، هزاران نیروی هوایی و بحری در غالب پلان افزایش نظامیان امریکایی که شامل طیارات جنگی B52 و هزاران نیروی بحری و هوایی اردوی امریکا می شود به افغانستان اعزام خواهند شد.
سخنگوی طالبان در چندی قبل در گفت‌وگو با روزنامه ساندی گاردین تاکید کرد: نیروهای امریکایی برای گسترش داعش در افغانستان تلاش می‌کنند زیرا زمانی که مردم علیه داعش دست به سلاح می‌برند و آنها را محاصره می‌کنند، طیارات امریکایی به کمک این گروه تروریستی می‌شتابند.
ذبیح الله مجاهد گفته بود: داعش مناطق بسیار محدودی را در برخی مناطق سرحدی و کوهستانی تحت کنترول دارد و به دلیل حمایت امریکا و مناطق کوهستانی زنده مانده‌اند.
مجاهد اظهار داشت: طالبان هم اکنون نیز با داعش در چندین منطقه در ولایت ننگرهار در حال جنگ است.
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید