امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 9892 , ,
+
-

حمایت اندونزیا از مسلمانان روهینگیا

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 سپتامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

اندونزیا خواستار متوقف شدن خشونت‌ها در میانمار علیه مسلمانان شد.
به نقل از رویترز، پس از آنکه یک بم پطرولی به سوی قونسلگری میانمار در شهر جاکارتا پایتخت اندونزیا پرتاب شد، جوکو ویدودو رییس جمهور اندونزیا وزیر خارجه خود را به میانمار فرستاده است تا از مقام های این کشور بخواهد خشونت علیه مسلمانان روهینگیا را متوقف کنند.
پرتاب کوکتل مولوتف به سوی قونسلگری میانمار در جاکارتا در شرایطی است که خشم و نفرت مسلمانان اندونزیا از اقدامات خشونت آمیز اردوی ملی و نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، به شدت افزایش یافته است.
پولیس جاکارتا تحقیقات درباره این حادثه را آغاز کرده است. پولیس هنوز انگیزه اصلی این حمله را کشف نکرده است.
جمعی از فعالان حقوق بشر تظاهراتی را در نزدیکی سفارت میانمار برگزار کرده و خواستار پس گرفتن جایزه نوبل از آنگ سان سوچی رهبر میانمار شده اند.
رییس جمهور اندونزیا در سخنانی تاکید کرد: رتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزیا را به میانمار فرستادم تا تماس ها و ارتباطات گسترده و فشرده ای با طرف های مربوط از جمله سازمان ملل داشته باشد.
وی تصریح کرد: وزیر خارجه به میانمار رفته است تا از دولت این کشور بخواهد خشونت را متوقف کرده و از همه باشنده گان از جمله مسلمانان میانمار محافظت کند و اجازه دسترسی به کمک های انسان دوستانه را بدهد.
رییس جمهور اندونزیا گفت: اقدامات قاطعی باید انجام شود و دولت اندونزیا متعهد به کمک به حل بحران انسانی است و وزیر خارجه اندونزیا به بنگلادیش نیز سفر خواهد کرد تا مقدمات لازم برای کمک های بیشتر انسانی در آنجا را فراهم کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید