امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 9916 , ,
+
-

بن سلمان در یک قدمی تخت پادشاهی

زمان انتشار : جمعه, 8 سپتامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

مجتهد فعال تویتری مشهور عربستان که هر از گاهی اخبار پشت پرده دربار سعودی را فاش می‌کند، در تازه‌ترین تویت خود نوشت که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مقدمات لازم برای کناره‌گیری پدر به نفع خود را کامل کرده است.
به نقل از العهد، این فعال سعودی گفت که طی امروز یا فردا خبر غافلگیر کننده‌‌ای از ولایت‌عهدی عربستان شنیده می‌شود، اما بن سلمان متردد و بسیار نگران است و به همین خاطر احتمال تعویق اعلام این خبر وجود دارد.
سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی، 21 جون گذشته پسر خود محمد بن‌سلمان را به جای محمد بن‌نایف، که تا آن روز ولیعهد بود، من‌حیث ولیعهد و جانشین خود تعین کرد. در جریان این جابه‌جایی، محمد بن‌نایف، که چهره شناخته‌شده خاندان سعود در میان مقام‌های غربی به‌خاطر اقداماتش علیه القاعده است، تمامی سمت‌های دولتی خود را نیز از دست داد.
یک منبع سعودی پیش از این گفته بود که ملک سلمان اخیرا بیانیه‌ای ضبط کرده که در آن واگذاری قدرت به پسرش اعلام شده‌ است. این بیانیه هر زمانی ممکن است پخش شود، و احتمال آن وجود دارد که تا ماه سِپتِمبر اعلام شود.
سرعت پیشرفت محمد بن‌سلمان از زمان به قدرت رسیدنش یعنی طی 2 سال، خلاف پیش‌بینی‌ها بود و احتمال پادشاهی او قریب‌الوقوع است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید