امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 9973 , ,
+
-

برقراری صلح در افغانستان راه حل نظامی ندارد

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 سپتامبر , 2017 , بخش : مقاله

رند پل سناتور جمهوریخواه امریکا اعلام کرد که هیچ راه حل نظامی پذیرفته شده‌ای برای برقراری صلح در افغانستان وجود ندارد.
وی به مورنینگ جو گفت که اگر اوباما با 100 هزار نظامی نتوانست در جنگ افغانستان پیروز شود حالا چگونه ترمپ با افزایش سه هزار نفری نظامیان امریکایی در این کشور به پیروزی می‌رسد؟
سناتور امریکایی تاکید کرد که پیروزی نظامی در افغانستان ممکن نیست بنابراین باید درباره خروج نظامیان امریکایی گفت‌وگو کرد.
رند پل خاطرنشان کرد که پس از حادثه یازده سِپتِمبر به حمله افغانستان رای مثبت دادم اما جنگ نباید نسل به نسل ادامه یابد. بنابراین باید کانگرس بار دیگر درباره ادامه یا پایان جنگ رای گیری کند و دولت نیز خروج نیروهای نظامی امریکا از افغانستان را در نظر بگیرد.
وی تصریح کرد نظامیان امریکایی باید از افغانستان خارج شوند. ما باید 10 سال قبل به تلاشی و رفت و آمد در سَرَک‌ها و قریه های این کشور پایان می‌دادیم تا مردم احساس امنیت می‌کردند و در مقابل نظامیان ما ایستاده‌گی نمی‌کردند.
سناتور جمهوریخواه امریکا ادامه داد: برای اردوی افغانستان ملیاردها دالر هزینه کردیم در نتیجه اگر آنها نمی‌خواهند برای صلح و ثبات کشور خود مبارزه کنند، برای من قابل درک نیست که چرا ما برای آزادی، صلح و ثبات آن کشور مبارزه می‌کنیم
چندی قبل نیز نیز والتر بی جونز سناتور جمهوریخواه امریکایی با ارسال نامه‌ای به ترمپ خواستار خروج امریکا از افغانستان شده بود.
وی در این نامه نوشته بود: افغانستان قبرستان امپراطوری‌ها است! ما مایل نیستیم که سنگ قبری در این کشور با عنوان امریکا در آن وجود داشته باشد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید